Manolya ÖzekPozitif Manevra Psikolojik Danışmanlık ve Koçluk Merkezi, Kurucu
Psikoterapist, Danışman

İzmir doğumlu olan Manolya Özek orta ve lise eğitimini İzmir Amerikan Lisesi, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Son sınıfta exchange programı ile Amsterdam School of Business’ta uluslararası işletme okudu. 2002 yılında İzmir’e dönen Özek, dört yıl uluslararası konteyner taşımacılığı yapan bir firmada çalıştı. Yaptığı işin hayalleriyle örtüşmediğine karar vererek önce Dokuz Eylül Üniversitesi İnsan Kaynakları sertifika programını, ardından da The Coaching Institute Yaşam Koçluğu sertifika programını tamamlayarak 2006 yılında Pozitif Manevra Psikolojik Danışmanlık ve Koçluk Merkezi’ni kurdu.

Ergenlere ve yetişkinlere danışmanlık yapan Özek, psikolog kimliğini koçluk yaklaşımlarıyla birleştiriyor. Danışmanlık yaparken Bilişsel Davranışçı tekniklerden, Gestalt terapiden, Sanat terapisinden ve bir ilişki kuramı olan Transaksiyonel Analiz yaklaşımından faydalanıyor. Halen Integratif Psikoterapinin kurucusu Richard Erskine’den İlişkisel Integratif Psikoterapi eğitimi alıyor.

Mutlu bir yaşamın sağlıklı bir ruh-beden-zihin bütünlüğüyle mümkün olduğuna inanan Özek, son yıllarda Wellness (İyi hissetme) üzerine odaklanmış 2015’te Yoga Alliance sertifikalı Yoga Hocalık Eğitimine başladı.

YAZAR TARAFINDAN YAZILANLAR