Tuğba TetikRunning Academy, Kurucu
Technogym Master Trainer

Koşu ve kuvvet koçluğu branşlarında eğitmenlik yapan Tuğba Tetik, spor hayatına ilköğretim döneminde arçelik spor klübünün alt yapısında voleybol oynayarak başladı ve uzun yıllar çeşitli kulüplerde amatör olarak sporculuk hayatını sürdürdü. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazandıktan sonra, okul ile birlikte spor okullarında voleybol antrenörlüğü yapmaya başladı.
2005 yılından sonra alan değiştirerek fitness sektörüne geçiş yapan Tetik, kuvvet antrenörlüğü, grup fitness eğitmenliği ve koşu branşı alanlarında birçok eğitime katılmış, kendisini geliştirmiş ve yaklaşık 11 yıl süresince İstanbul’un önemli kulüplerinde görev almıştır.
2014 senesinin sonlarında koşu antrenörlüğü yapan eşi Özgür Tetik ile birlikte, koşan ve çoklu branş sporları ile uğraşan insanların; performans gelişimlerini artırmayı, daha sağlıklı spor yapmalarını amaçlayan ve bununla ilgili fiziksel ölçümler yapan Running Academy Performans Ölçüm Merkezini kurdu. Her yıl birçok koşu severin yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen önemli yarışlara hazırlanmasında koçluk yapıyorlar. 2016 yılında Technogym ailesi ile çalışmaya başladı ve eğitim almak için Wellness Institute İtalya’ya giderek burada Technogym Master Trainer ünvanını aldı. Tetik, Technogym Master Trainer olarak Wellness Institute Türkiye eğitim programlarından Technogym Ability Trainer bölümünün eğitimlerini vermektedir.

YAZAR TARAFINDAN YAZILANLAR