NEW BLACK: BEYAZ ÇAY

1479123559_Ronnefeldt_Tea_Tasting

En az işlem gören, çayın saf hali olarak bilinen beyaz çay, ‘Kraliyet Ailesi’ çayı Ronnefeldt’in favorileri arasında. Birçok yönü ile yükselen trend olan beyaz çay, seçilen yaprakları ve işlenme şekli ile diğer tüm çaylardan ayrışıyor.

Dünyada gençlik aşısı olarak adlandırılan, orijinali Çin’e dayanan beyaz çay, siyah ve yeşil çaylara nazaran daha hafif bir aromaya sahip ve içimi çok daha yumuşak. Ronnefeldt ise özellikle sağlık düşkünlerinin radarına giren bu yeni akımın öncüsü. Ronnefeldt beyaz çaylar, bahar ayının hemen başlangıcında henüz açmamış çay tomurcuklarının tek tek elle toplanarak ve başka hiçbir işlem görmeden direkt güneş alan açık bir alanda kurutularak artizan ruhla üretiliyor. Hasat günleri çok kısıtlı olduğundan beyaz çay çok az elde edilmekte ve nadir bulunmakta.

Beyaz çayın sağlıklı olmasının asıl nedeni ise üretiminde kullanılan teknik. Yeşil çaya oranla içerdiği daha fazla kateşin maddesi ve dolayısıyla daha antioksidan olma özelliği ile sağlıklı içecekler grubu arasında yerini alan beyaz çay Ronnefeldt’in de gözdelerinden.

Meyvemsi notalarla beraber çok hafif bir yeşil çay tadı alabileceğiniz, gümüşi-açık sarımsı bir dem rengine sahip nadir bulunan bu lezzet yemeklerden 2-3 saat sonra keyifle yudumlanabilir. Bir fincan çayın ideal demlemesi için yaklaşık 2 gram beyaz çay yaprağına ortalama 80 derece sıcaklıkta su ilave edilir, 2-3 dakika demlemenin ardından çay yaprakları sudan çıkarılır.

 

Ronnefeldt beyaz çaylar…

Ronnefeldt’in son tüketici ile buluşturduğu iki eşsiz lezzet; Pai Mu Tan ve Chinese Spring.

PAI MU TAN

Beyaz Çin çayı. Son derece taze ve tatlı aroması, yetiştiği tarlalardan gelen hafif taze baharat notlarıyla canlı parlak, sarı-turuncu bir dem veriyor.

CHINESE SPRING

Yüksek kalite Pai Mu Tan beyaz çayı Çin’de üretiliyor. Çarkıfelek meyvesi (passion fruit) ile harmanlanan içerisinde ebegümeci çiçeği ve aynısafa çiçeği bulunduran yumuşak aromalı Pai Mu Tan tüm duyulara sesleniyor.

Ronnefelt beyaz çayları www.tea-excellence.com sitesinden ya da Dem Karaköy’den temin edebilirsiniz.

Son Yazılar