Kolayca Ulaşılabilen Sağlıklı Besinler

Bazen atıştırmak bazen doymak için sağlıklı yiyeceklere kolayca ulaşamıyoruz. Keşke vakit olsa da evde kendim yapabilsem dediğinizi de biliyoruz. Damak zevkinize göre seçebileceğiniz bir sürü çeşitleriyle sağlıklı besinlere kolayca ulaşmanız için hazırladığımız önerilere bir göz atın.

dogalmeyve

1. Dalından koparılan sağlık

Meyve yeme alışkanlığı zor edinilen bir şey ama dalından toplanan taze, doğal meyvelere de kimse kayıtsız kalamaz.  En çok bildiğimiz marketlerde bulunan taze meyvelerle yapılabilecek sağlıklı tarifler de  www.doalmeyve.com ‘da.


granola2. Anne eli değince bir başka oluyormuş

Anne eliyle “basit, lezzettli, olduğu gibi” bir Granola yapan www.momsnaturalfoods.com.tr ürünlerini öğlen yemeğinde özellikle tercih edebilir. Gün içinde acıktığınızda lezzetli bir öğün geçirebilirsiniz.

Granola’ları süt, yoğurt veya dondurma ile, dilerseniz de taze meyveler ilave ederek yiyebilirsiniz.

saf3. Saf beslenme alışkanlığına birebir

İkramlıklardan atıştırmalıklara, juicelardan tatlılara bir sürü çeşidi olan safkitchen.com ’da her şey ağzınıza göre. Ayrıca gidip sağlıkla beslenebileceğiniz mekanları da mevcut. Bizden söylemesi.

cheese

4. Kalsiyum deposu yiyecekler

Süt ve süt ürünleri özellikle kalsiyum ihtiyacı olan, spor yapanlar için olmazsa olmaz. www.ranifarm.com ‘da peynir çeşitlerini seçmekte zorlanabilirsiniz. Üstelik kendi çiftliğinde üreten ranifarm ürünlerini yerken kendinizi Heidi’nin memleketinde sanabilirsiniz.


zytn

5. Zeytinyağıyla yemeklerinize sağlık katın

Zeytinyağının faydalarını herhalde sıralamaya lüzum yok www.zetay.com.tr ‘den güzel tariflere ve zeytinyağlarına kolayca ulaşabilirsiniz.  Sadece yemeyelim biraz da cildimiz faydalansın derseniz de www.zeytunesabun.com bunun da çözümünü bulmuş.

raya6. Gücünüz kuvvetiniz yerine gelsin

Bal, tahin, pekmez, ev yapımı salça, makarna, organik yumurta… Hepsini sayınca acıkıyor insan.  Hepsini ve daha fazlasını bulabileceğiniz kolayca ulaşabileceğiniz www.rayaorganik.com var. Siz güzel beslenin güç alın sonra da bol bol spor yapın diye 😀

mis

7. Ne ararsan mevsiminde güzel

Sebzelerin meyvelerin en güzeli mevsiminde yenir diyorsan www.misbahcem.com ‘da aradığın taze besinleri bulabilirsin. Özel paketleri de sevdiklerine göndermek için ideal bir hediye olabilir.

Recommended Posts