Yeni Moda İçecek: Smoothie

Kırmızının sıcaklığı, yeşilin zindeliği ya da turuncunun neşesi… Siz güne nasıl bir mod ile başlamak istersiniz?

Çeşit çeşit meyve ve sebzelerin tüm besleyiciliği ile hazırlanmış ve içmenin pek keyifli, pek sağlıklı olduğu bir tat: Smoothie. Spor öncesi, spor sonrası ya da güne başlarken doping etkisi, yaz aylarında ferahlatıcı, beslenme çantalarında şifa kaynağı… Hele de güzel bir tarifini yakaladıysanız, basit bir mutfak robotu en yakın kankanız haline gelir.

Kızarmanın En Orman Meyveli Hâli

Kırmızı görünce iştahı kabaranlar bu tarife bayılacak! Enfes kokulu orman çileği, keyifli bir doğa yürüyüşünde toplanmış böğürtlen ve ahududu, şifalı ve detoks özelliğiyle bilinen taze zencefille ve taze naneyle buluştuğunda ortaya ne mi çıkıyor? Dünyalar lezizi kırmızı orman meyveli smoothie. Haydi, pamuk eller mutfak robotuna!

Yeşilim, Zindeyim, Fitim

Yeşil demek, detoks demek. Detoksun sırrı yeşili çiğ tüketmekte, çiğ tüketmenin sırrı ise yeşil yapraklı sebzeler ile yapılmış smoothie’de saklı. Ispanak, pazı, kereviz sapı, maydanoz, kabak, dereotu, pancar, havuç, brokoli, salatalık, marul, nane, avokado… İstediğiniz yeşili seçin, elma ve muz gibi tatlı bir meyveyle karıştırın.

Sonbahar Romantizmi

Sonbaharın modasına uyun ve bu turuncu mevsime turuncu bir smoothie ile eşlik edin. İhtiyacınız olan bir havuç, bir mandalina ya da portakal ve biraz süt. Üstüne bir de muz kattınız mı, sonbaharda ihtiyacınız olan neşenin en lezzetli formülünü keşfetmiş olacaksınız.

Tropikal Bir Deneyim

Tropikal dünyanın sarı meyvesi ananas ile mistik baharat zencefil bir araya geliyor, Hindistan cevizi sütü de bu buluşmaya eklendi mi, ortaya tam bir egzotik iksir çıkıyor. Biraz daha mı şekerli istiyorsunuz? O zaman hemen stevia veya agave şurubu ekleyin, içine şeker koymanıza gerek kalmadan doğal yolla tatlandırmış olun.

Afiyetler olsun, bardaklarınız bol sağlık, çokça da keyifle dolsun.

Son Yazılar